شما اینجا هستید: صفحه اصلیمعرفیتاریخچه باشگاه (در ونک)

تاریخچه باشگاه (در ونک)

ورزش پينت بال از سال 1382 زير نظر فدراسيون ورزش‌هاي همگاني، فعاليت خود را آغاز نمود. با احداث باشگاه پينت بال توچال در سال 1384 (به عنوان اولين زمين مسابقاتي در ايران) بهترين شرايط فراهم شد تا تيم‌هاي كشورمان وارد رقابت‌هاي آسيايي شوند و در طي سه دوره حضور، به ترتيب با كسب مقامهاي سوم، اول و اول، در نهايت قهرمان سال 2006 آسيا شوند.

با توجه به پيشرفت‌هاي حاصله در اين مدت كوتاه، توجه علاقمندان زيادي به اين ورزش جلب شده است. در حال حاضر حدوداً 28 باشگاه فعال در ایران وجود دارد.

 

 

اهمیت به ورزش و تربیت قوای جسمانی و بسترسازی علمی و عملی برای حفظ و ارتقای سلامت جسمی و روانی جامعه، یکی از مهم‌ترین شاخصه های رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

در این راستا باشگاه پینت بال شهاب در اسفند ماه 1388 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از سازمان تربیت بدنی مجوز فعالیت دریافت نمود و در خرداد ماه 1389 به بهره‌برداری رسید. هدف مؤسسین و مسئولین این باشگاه توسعه ورزش خصوصاً ورزش مهیج و جذاب پینت بال (Paintball) بوده است. این مجموعه در میدان ونک خیابان شهید خدامی تاسیس شد و تا سال 1392 به فعالیت خود در این مکان ادامه داد.